Temizlerken Kirlettiğinizin Farkında mısınız?

Mevcut temizlik ürünleriyle tam olarak yaptığımız bu!

Geleneksel temizlik anlayışında kullanılan kimyasal bazlı klasik temizlik ürünleri ile sadece biz değil ailemiz de toksik maddelere temas eder.

Güzel haber şu ki, artık agresif kimyasallar kullanmadan istediğiniz temizlik etkisini yakalayabileceksiniz…

Probiyotiklerle Temizlik Nedir?

Probiyotikler, insanlar ve hayvanlar için güvenle kullanılan, teknik gelişmeler ışığında artık temizlikte de kullanılabilen yararlı bakterilerdir. Mevcut temizlik ürünleri gibi görünür kirleri etkili bir şekilde temizler. Ancak bununla sınırlı kalmaz. Yüzeysel kiri çıkardıktan sonra işlem yaptığınız bölgede probiyotikler çalışmaya devam eder ve zararlı bakterilerin aktivetisini önemli ölçüde azaltır. Kısa sürede tekrar oluşmalarını engeller. Dolayısıyla diğer temizlik ürünlerinden daha etkili bir temizlik sağlar. Baven probiyotikli temizlik ürünleri insan sağlığına önem verir ve çevre dostudur.

Baven Probiyotikli Ürünler Nasıl Çalışır?

Probiyotikli temizlik ürünlerinin çalışma prensibini anlamak için önce mikroorganizmaların nasıl çalıştığını öğrenmek gerekir.

Çevremizde virüs, bakteri, mantar gibi mikroorganizmalar vardır. Zararlı olanlar olsa da çoğu iyi huylu, faydalı ve hatta insanlar, hayvanlar ve çevre için gereklidir. Bu mikroorganizmalar mümkün olduğunca hayatta kalmak için birbirleriyle temasta oldukları alanlarda yaşarlar. Bu alanlar onların mikrofloralarıdır.

Mikroorganizmalar kendilerini korumak için bir biyofilm oluştururlar; onları dış etkilerden koruyan bir kalkan! Ne yazık ki bu kalkan evlerimizde olumsuz bir etkiye sahiptir. Görünür pislik yaratır, koku taşır ve içinde mikroplar ve zararlı bakteriler barındırırlar.

Mevcut Temizlik Ürünleri ile Evinizde Giderek Artan Zararlı Bakteriler!

Bakteriler uzun süre boyunca hastalıklarla anılmışlardır. Bu nedenle temizlik ürünleri temizlemek ve dezenfekte etmek için tasarlanmıştır. Temizlik sırasında kir temizlenir ve dezenfekte işlemiyle de tüm mikroorganizmalar öldürülür.

Ancak sorun, mikroorganizmaların hayatta kalmada bir yıldız olması ve değişen koşullara inanılmaz hızlı bir biçimde adapte olmalarıdır. Mevcut temizlik ürünleri ile yaptığınız temizlikte zararlı bakterileri gittikçe daha dirençli hale getirirsiniz, böylelikle biyofilm de daha kalıcı hale gelir. Bu da geleneksel temizlik ürünlerini yüzeydeki kirin temizlenmesinde daha az verimli hale getirir. Bununla birlikte, kimyasal temizliğin en büyük tehlikesi, başlangıçta masum mikrofloranın giderek daha zararlı bir topluma dönüşmesidir.

Kirlenmiş yüzeyi dezenfekte ettikten hemen sonra mikroorganizma sayısının önemli ölçüde düştüğünü görebilirsiniz. Ancak zararlı bakterilerin dirençli hale gelmesiyle, hayatta kalanlar mikrofloralarındaki gerekli sayıya tekrar ulaşana kadar çoğalacaklardır. Ne kadar çok dezenfektan kullanırsanız, o kadar çok zararlı bakteri ortaya çıkacak ve aynı oranda dirençli olacaklardır.

Çözüm: Probiyotikli Ürünler

Doğada bizden ve ürettiğimiz kimyasal temizlik ürünlerinden çok daha güçlü ve çok daha deneyimli bazı güçler vardır: Probiyotikler!

Probiyotikler de tıpkı zararlı bakteriler, mantarlar gibi mikroorganizmalar oldukları için, onların nasıl çalıştığını, dirençlerini ve inatçı biyofilmlerinin nasıl önleneceğini bilirler. Zararlı olanları yok etmekle kalmayıp, boş alanları işgal ederek zararlı bakterilerin üstünlüğü ele almasını, insanlara, hayvanlara ve doğaya zarar vermesini önlerler.

Kirlenmiş yüzeyi probiyotikli temizlik ürünleriyle temizledikten hemen sonra probiyotikler çalışmaya devam ederek mikrofloradaki zararlı bakterilerin gitmesiyle oluşan boşlukları doldururlar. Böylelikle zararlı bakterilerin çoğalmasına ve güçlenmesine fırsat vermezler. Yaşam alanlarınızı probiyotikli ürünlerle temizlemeye devam ettiğiniz sürece önceden kalıcı olan zararlı tabakalar yerini sağlıklı bir mikrofloraya bırakacaktır. Doğanın kendi kendini düzenleyen etkisini yaşam alanlarınızda kullanarak, probiyotiklerin temizleyici etkisini hissedeceksiniz.

KİMYASAL ÜRÜNLERDEN KURTULUP
DOĞANIN İŞİNİ YAPMASINA
FIRSAT VERİN!

Doğaya Fayda

%100 doğal olmasının yanı sıra, temizlik bittiğinde atık sularda çalışmaya devam ederek doğaya katkı sağlar.

Etkili Koku Kontrolü

Probiyotikler sayesinde tuvaletlerde ve diğer nemli alanlarda kötü kokuları önler.

Başarılı Probiyotikli Temizlik

İtalya, Kuzey Amerika ve Belçika’ daki 50’den fazla bilimsel çalışma ve şaşırtıcı sonuçlar ile probiyotikli temizlik ürünlerinin başarısı kanıtlanmıştır. Ve en önemlisi geleneksel temizlik ürünleri kadar kullanımı kolaydır.

Uzun Süreli Derin Temizlik

Probiyotikler kiri ve biyofilmleri yüzeyden derinlemesine çıkarır. Görünen yüzeyin de altına inerek aktif temizlik sağlar. Mevcut “geleneksel” temizlik ürünlerde bu mümkün değildir.
Uzun süreli temizlik probiyotiklerin 3 gün boyunca, aktif kalmasıyla sağlanır.