Probiyotik Nedir?

Probiyotikler; mikroflorayı dengeleyen, zararlı bakterileri etkisiz hale getiren, çevre için yararlı, temizleyici, dengeleyici, insanlar ve hayvan için dost mikroorganizmalardır. Günümüzde tüm canlıların sağlığını güçlendirmek amacıyla, gıdalara ve yemlere ilave edilerek kullanılmaktadırlar.

Probiyotiklerin doğada en önemli fonksiyonlarından biri, canlının doğal florasının zararlı bakteriler için bir bariyer oluşturmasına yardımcı olmaktır. Dünya Sağlık Örgütüne göre probiyotikler, bilimsel çalışmalarla insan sağlığına yararlı olduğu ispat edilmiş canlı bakterilerdir.

Baven Probiyotikli Temizlik Ürünleri Ne İşe Yarar?

Probiyotikler sayesinde, vücudumuzda var olan zararlı bakterilerle savaşmak mümkün. Günümüzde bununla ilgili birçok takviye gıda ürünü bulunmaktadır. Ancak zararlı bakterilerin vücudumuza yerleşmesi ve insan sağlığını tehdit eden boyutlara gelmesi, tedaviye başlanmasından önce olmaktadır.

Evimiz en çok vakit geçirdiğimiz yaşam alanımızdır. Nasıl ki vücudumuzun bir flora dengesi varsa, evimizin de vardır. Bu dengeyi ise evimizde bulunan yararlı ve zararlı bakteriler sağlar. Sokaklar, toplu taşıma araçları ve çocuk oyun alanları gibi kalabalık ortamlardan patojen (zararlı bakteri) alırız. Giydiğimiz kıyafetler, ellerimiz ve taşıdığımız eşyalar ise bu bakterilerin evimize kadar taşınmasına sebep olur.

Evimizde yaptığımız temizlikte kullandığımız ürünler de bu dengeyi etkilemektedir. Kimyasal ürün kullanımı, temizlik sonrası ilk birkaç saatte patojen sayısını azaltsa da -düşünüldüğünün aksine- aslında evimizde zararlı bakterilerin oluşumu için uygun bir ortam yaratır. Kullanılan agresif kimyasallar, sadece zararlı bakterileri değil, aynı zamanda siz ve eviniz için yararlı olan dost bakterileri de öldürür.

Bakteriler, ortam şartlarına çok çabuk adapte olabilen mikroorganizmalardır. Temizlik yaparken kimyasal ürün kullanarak, zararlı bakterilerin direncinin artmasına sebep olursunuz. Agresif kimyasallar sayesinde yararlı bakterilerin sayısını azaltır ve güçlenmiş zararlı bakteriler yaratırsınız.

Baven probiyotikli temizlik ürünleri, sağlık risklerine karşı önleyici bir rol oynar. Amacı tedavi etmek değil, sağlığınızın bozulmamasıdır. Size zarar verebilecek hiçbir kimyasal içermez. Probiyotikler ile temizlik yaparken ortamdaki yararlı bakterileri azaltmaz, güçlendirirsiniz. Yapılan temizlik işleminden hemen sonra, temizlenen yüzeye yararlı bakteri tabakası yerleşir ve yararlı bakteriler hemen hemen tüm alanı kaplayarak zararlı mikroorganizmalara yaşam alanı bırakmazlar. Baven probiyotikli temizlik ürünlerini kullanarak evinizde sağlıklı ve temiz bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Baven ve Kimyasal Temizlik Ürünleri Arasındaki Farklar
  • Kimyasal ürünler, bakteri florasını bozar ve patojen (zararlı) bakterilerin daha dirençli hale gelmesine sebep olurlar.
  • Kimyasal çözücüler hem canlılar hem de çevre için zararlı ve tehlikelidir. Ayrıca temizlenen yüzeylerin zamanla bozulmasına neden olurlar.
  • Baven ürünleri, içerdikleri probiyotiklerle bakteri florasını dengeler. Patojenlerin azalmasını sağlayıp bunların oluşturduğu zararları engeller.
  • Baven ürünleri, organik bileşikleri kullanarak kiri yüzeyden ayrıştırma prensibi ile çalışır.
  • Baven ürünleri, daha etkin bir temizlik sağlar. İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermez.
  • Baven ürünleri, patojenlerin direncinin artmasını ve mutasyona uğramalarını engeller.
  • Baven ürünleri, kirin yeniden oluşmasını geciktirir.
  • Probiyotikli ürünlerin kullanımından sonra üremeye devam ederek sayıları artan yararlı bakteriler sayesinde, temizleme süreci ilk uygulamanın ardından 72 saat boyunca sürer.